32 بازی بدون باخت؛ شبی برای ثبت در تاریخ لیورپول


قرمزهای مرسی‌ساید به بهترین روند شکست ناپذیری تاریخ خود دست یافتند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از یاهواسپورت، شب گذشته و در یکی از مسابقات حساس هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس لیورپول در آنفیلد میزبان اورتون بود و در نهایت با برتری پرگل 5-2، فاصله 8 امتیازی خود با لسترسیتی در صدر جدول را حفظ کرد. 

لیورپول در شرایطی گام به این مسابقه می‌گذاشت که با 31 بازی بدون شکست پیاپی در لیگ برتر، با بهترین رکورد تاریخ خود در سطح اول فوتبال انگلیس (31 بازی بدون شکست تحت هدایت کنی دالگلیش، می 1987 تا مارچ 1988) برابری کرده بود و اکنون با گذراندن یک بازی بدون باخت دیگر، شاگردان یورگن کلوپ توانستند از آن رکورد عبور کرده و رکورد طولانی ترین روند شکست ناپذیری تاریخ باشگاه را به نام خود ثبت کنند. 

در حقیقت بعد از شکست 2-1 برابر منچسترسیتی در ژانویه 2019، لیورپول در 32 بازی بعدی خود 27 بار برده و 5 دیدار را هم با تساوی به پایان رسانده و هرگز دیداری را دست خالی به پایان نرسانده است. تنها آرسنال (49 بازی) و چلسی (40) رکوردهای شکست ناپذیری طولانی تری در تاریخ لیگ برتر ثبت کرده اند.

برتری چهارشنبه شب دربی مرسی‌ساید البته یک رکورد دیگر را هم برای سرمربی آلمانی قرمزها به همراه داشت. یورگن کلوپ که در صد و پنجاه و نهمین مسابقه لیگ برتری خود روی نیمکت لیورپول می‌نشست، موفق شد صدمین برد خود را تجربه کند تا به این ترتیب بعد از ژوزه مورینیو (142 مسابقه) دومین رکورد سریع رسیدن به 100 پیروزی را به نام خود ثبت کند. 

البته پپ گواردیولا احتمالا به زودی این رکورد را از چنگ مورینیو خارج خواهد کرد؛ پیروزی 4-1 منچسترسیتی برابر برنلی در مسابقه روز سه‌شنبه، برد شماره 97 گواردیولا در لیگ برتر در مسابقه شماره 129 بود. به این ترتیب گواردیولا برای شکستن رکورد ژوزه مورینیو و ثبت سریع ترین زمان رسیدن به 100 پیروزی لیگ برتری، نیاز به کسب تنها 3 برد در 11 مسابقه بعدی سیتی در لیگ برتر دارد.

در ادامه نگاهی به سریع ترین زمان های دست یابی به 100 پیروزی لیگ برتری در میان مربیان خواهیم داشت:

ژوزه مورینیو: 142 بازی

یورگن کلوپ: 159 بازی

آلکس فرگونس: 162 بازی

آرسن ونگر: 179 بازی

رافائل بنیتس: 181 بازی

کلودیو رانیری: 187 بازی

ژرار هولیه، کنی دالگلیش و مائوریسیو پوچتینو: 197 بازی

7712

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *