نگاه آماری به هفته سیزدهم لیگ: اوج‌گیری با زوج‌های طلایی

[ad_1]

در پایان هفته سیزدهم استقلال موفق شد با یک بازی بیشتر در صدر جدول قرار گیرد.

به گزارش وب سایت نود، هفته سیزدهم لیگ به کام سرخابیهای پایتخت بود که با کسب پیروزی‌های درخشان و توقف سایر مدعیان موقعیت خود را در جدول بهبود بخشیدند.
پارس جنوبی 1- 1 ماشین سازی
ماشین‌سازی باز هم خارج از خانه به پیروزی نرسید و پارس جنوبی هم برای چهارمین بازی پیاپی در خانه به تساوی رسید. محمد نوری این بار با یک پاس گل برای تیمش تاثیرگذار بود. این بازیکن در مدت حضور در پارس جنوبی روی 16 گل موثر بوده (گل+پاس گل+ کسب پنالتی منجر به گل) و از این نظر بهترین بازیکن این باشگاه در مدت حضور در لیگ برتر است.
سایپا 0 – 0 فولاد
سایپا همچنان روی نوار گل نزدن گام برمی‌دارد. این تیم برای نهمین دیدار متوالی در گل زدن ناکام ماند که این بدترین آمار یک تیم در لیگ نوزدهم است. البته وضعیت گلزنی در فولاد هم چندان مطلوب نیست و این تیم در 5 هفته اخیر تنها در یک بازی موفق به گلزنی شده است. فولاد در 7 تقابل اخیر مقابل سایپا به پیروزی نرسیده است.
استقلال 1- 0 شهرخودرو
روزهای خوب استقلال در این هفته هم ادامه یافت و این تیم با برتری یک بر صفر مقابل شهرخودرو با یک بازی بیشتر صدرنشین شد. البته این بازی هم مثل سایر تقابلهای استقلال و شهرخودرو کم گل بود. در 4 مصاف اخیر دو تیم تنها 2 گل زده شده است.استقلال برای نخستین بار در این فصل در دیداری که نیمه اول به گل نرسیده بود به پیروزی دست یافت تا با این نتیجه تنها تیمی باشد که بازی بدون گل نداشته است. آبی‌پوشان در این مسابقه هم با همان فرمول همیشگی به گل رسیدند و قائدی ساخت و دیاباته گل زد. قائدی و دیاباته با 4 گل و پاس گل به یکدیگر بهترین زوج لیگ نوزدهم هستند. مهدی قائدی با تاثیرگذاری روی 10 گل (6 گل+4 پاس گل) موثرترین بازیکن این فصل است. یکی از نکات جذاب این بازی، رویارویی رحمتی با تیم سابق خود بود رحمتی با دریافت 26 گل از استقلال بیشتر از هر دروازه‌بانی از این تیم گل خورده است.


تراکتور 0-0 شاهین بوشهر
در این هفته هم روند نتایج نامطلوب تراکتور ادامه یافت. این تیم در 4 هفته گذشته تنها یک امتیاز کسب کرده است تا این کارنامه باعث برکناری مصطفی دنیزلی شود. شاهین بوشهر با مربی جدید خود میشو به 3 تساوی پیاپی دست یافته است. شاهین بوشهر همچنان یکی از تیم‌های بدون برد این فصل است.


گل گهر سیرجان 0 – 0 نفت مسجدسلیمان
اگر تا پایان هفته دوزادهم بی‌شکست بودن نفت مسجدسلیمان جزو شگفتی‌های لیگ بود در پایان هفته سیزدهم کسب عنوان بهترین خط دفاع لیگ هم به این شگفتی‌ها اضافه شد. این تیم برای هفتمین بازی پیاپی دروازه‌اش را بسته نگه داشت تا در کنار سپاهان و شهرخودرو با 5 گل خورده و یک بازی بیشتر بهترین خط دفاع لیگ شود. گل گهر با مجید جلالی هم در کسب پیروزی ناکام بوده این تیم در 6 هفته اخیر تنها یک گل زده است.
نساجی 2-2 سپاهان
سپاهان برای دومین هفته پیاپی در دیداری که از حریف عقب افتاده بود به تساوی دست یافت تا به رکورد 17 بازی بدون شکست دست یابد. سپاهان تنها تیمی است که در هیچ دیداری نیمه اول را بازنده به پایان نرسانده است. نساجی هرچند که در این بازی نمایش درخشانی داشت ولی برای هفتیمن بازی متوالی در کسب برد ناکام ماند.


صنعت نفت 3-2 پیکان
صنعت نفت با کسب 22 امتیاز در 12 بازی نخست بهترین عملکرد خود در تاریخ لیگ برتر را ثبت کرده است. این نخستین پیروزی دراگان اسکوچیچ مقابل حسین فرکی در لیگ برتر بود. عیسی آل کثیر با زدن 2 گل نقش مهمی در این پیروزی داشت. شهریار مغانلو با به ثمر رساندن یک ضربه کاشته به تنهایی در صدر جدول گلزنان قرار گرفت. صنعت نفت با دریافت 4 گل از پشت محوطه جریمه رکورددار لیگ است

ذوب آهن 0 -3 پرسپولیس
پرسپولیس در فولادشهر نمایش رویایی داشت و با 3 گل ذوب‌آهن را شکست داد. این نخستین برد پرسپولیس در خانه ذوب‌آهن پس از 9 سال بود. آخرین پیروزی پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن در فولادشهر در لیگ دهم و با نتیجه 3 بر صفر بود. پرسپولیس در لیگ برتر 54 گل به ذوب‌آهن زده است. پرسپولیس به هیچ تیمی بیش از ذوب آهن گل نزده و ذوب آهن هم از هیچ تیمی بیش از پرسپولیس گل نخورده است. سرخپوشان با این برد عنوان بهترین تیم بازیهای خارج از خانه را به خود اختصاص دادند. نکته‌ای که در این بازی نمود پیدا کرد آن است که کالدرون در این بازی به ترکیب دلخواه خود دست یافته است و عناصر تهاجمی این تیم همکاری خوبی با یکدیگر داشتند. گل دوم پرسپولیس توسط علیپور و با پاس گل وحید امیری به ثمر رسیده شد تا این زوج با 8 گل- پاس گل بهترین زوج پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر باشد. نتایج بد ذوب‌آهن در این بازی هم ادامه داشت. این تیم با زدن 10 گل تا پایان هفته سیزدهم بدترین عملکرد خود را در تاریخ لیگ برتر ثبت کرده است.

60610

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *