نصیرزاده: پول شیمبا به دلیل قوانین بین‌المللی پولشویی برگشت خورد


مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی تبریز گفت: پول شیمبا را از ترکیه به حساب هنگ کنگ فرستادیم اما به ما اعلام شد با توجه به قانون بین‌المللی پولشویی باید مشخص شود این پول مربوط به کیست و قرارداد فی‌مابین هم باید موجود باشد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، شکایت لوسیانو پریرا از باشگاه ماشین‌سازی تبریز به خاطر قراردادی که در سال‌های گذشته با باشگاه گسترش فولاد تبریز داشت باعث شد که پنجره نقل و انتقالاتی ماشین‌سازان با رای فیفا به مدت سه فصل بسته شود. صبح امروز جمشید نورشرق رئیس کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی اعلام کرد که فدراسیون جهانی فوتبال دفاعیه ماشین‌سازی در خصوص مشکلات پرداخت پول به دلیل وجود تحریم‌ها را نپذیرفته است. 

هوشنگ نصیرزاده در مورد این موضوع اظهار داشت: ما پولی را بدهکاریم که حق بازیکن است و آن را پرداخت می‌کنیم تعللی در پرداخت نداشته‌ایم، به خاطر مشکل پرداخت پول در هنگ‌کنگ نمی‌توانستیم این کار را انجام دهیم و همین الان هم این کار شدنی نیست. رای فیفا درست است، ما تعهد داده‌ایم و باید این پول را پرداخت کنیم.

نصیرزاده درمورد جزییات طلب شیمبا از ماشین‌سازی گفت: شیمبا چون تعهداتش با باشگاه تمام شده ما باید این مبلغی را که بدهکار هستیم کاملا پرداخت کنیم و مشکلی هم بابت آن نداریم. بعضی مواقع بازیکنی اصلا بازی نکرده و شکایت می‌کند تا پول بگیرد اما شیمبا تعهداتش را انجام داده، فصل را تمام کرده و الباقی پولش را طلب دارد.  توافقنامه ما به ارزش 146 هزار و 800 دلار بوده و هر قسط آن 36 هزار و 700 دلار بسته شده است. ما یک قسط را در تبریز به صورت نقدی به این بازیکن پرداخت کردیم و علاوه بر آن 5 هزار دلار را نیز دستی به او دادیم. 

مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی در ادامه تصریح کرد: در صورتجلسه‌ای که با این بازیکن تنظیم کردیم او باز هم حساب بانک هنگ کنگ را داده بود ما می‌خواستیم پول را به او دستی بدهیم اما او گفت که به حساب همان بانک واریز کنید. وکیلش به ما اعلام کرد که در ایران حساب دارد در حالی که هیچ شماره حسابی در ایران به ما اعلام نشده است. ما درواقع محکومیتی نداریم، بدهی داریم و به آن معترض هستیم. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا فیفا به خاطر این بدهی جریمه‌ای را هم شامل باشگاه ماشین‌سازی کرده اظهار داشت: خیر جریمه‌ای در کار نیست، معمولا اگر شما از تاریخ صدور رای پول را پرداخت نکنید 5 درصد جریمه شامل آن می‌شود اما فیفا جریمه‌ای را به ما نداده است.  توافقنامه ما به تاریخ 28 تیر ماه 95 است و سه سال و اندی از پرداخت پول این بازیکن گذشته و ما باید این پول را پرداخت کنیم، ضمن اینکه باید بگویم پولی که شیمبا می‌گیرد یک ریال بیشتر از حقش نیست. 

نصیرزاده در مورد اینکه آیا باشگاه ماشین‌سازی برای پرداخت این پول دچار مشکل مالی است گفت: خیر همین الان صندوق باشگاه ما پر از دلار و یورو است، ما مشکل مالی نداریم اما نمی‌توانیم به حساب بانک اعلام شده پول بریزیم. در اولین قسطی که در ترکیه به حساب هنگ‌کنگ فرستادیم به ما اعلام شد با توجه به قانون بین‌المللی پولشویی باید مشخص شود این پول مربوط به کیست و باید قرارداد فی‌مابین باشگاه و بازیکن هم موجود باشد. 

وی افزود: زمانی که پول برگشت خورد ما به او گفتیم که بیاید و این پول را دستی بگیرد. احتمالا در این هفته پول را دستی می‌گیرد و مشکلش حل می‌شود. 

مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی در پاسخ به این سوال که آیا این باشگاه طلبکار خارجی دیگری هم دارد یا خیر گفت: به خاطر تحریم‌های بانکی باشگاه‌های ایرانی باید قبل از اینکه بازیکن خارجی، ایران را ترک کند با او تسویه حساب کنند، در غیر این صورت دردسرساز می‌شود. در حال حاضر ادسون انریکه هم 30هزار دلار از ما می‌خواهد که حق او است. او با ما قرارداد 110 هزار دلاری داشت که حدود 80 هزار را پرداخت کردیم و 30 هزار دلار دیگر هم باید بپردازیم. این بازیکن نیز یک بانک در برزیل را معرفی کرده که کار ما را سخت می‌کند اما باید اعلام کنم پول این بازیکنان در باشگاه محفوظ است. اگر آنها یک وکالت به کارگزاران داخلی بدهند ما می‌توانیم پول‌ها را دستی پرداخت کنیم.

نصیرزاده در خصوص اینکه می‌توانند پول شیمبا را در ایران به صورت دستی پرداخت کنند، عنوان کرد: بله می‌توانیم این کار را انجام دهیم اما یک مشکلی وجود دارد. وکیلی که او گرفته وکالت دو منظوره دارد یعنی اعلام کرده هم دفاع می‌کند و هم پول را کامل دریافت می‌کند. یعنی ما باید پول را به حساب وکیل بریزیم ولی اگر پول را به حساب شیمبا بریزیم و فدراسیون خودمان تایید کند، این مشکل حل می‌شود.

مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی در مورد اینکه باید چه کار کرد تا دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم، تاکید کرد: همیشه بازیکنان خارجی که ایران را ترک می‌کنند این مشکل را دارند. در حال حاضر ما قراردادهای دو بازیکن برزیلی جدیدمان را به ریال بسته‌ایم و در بانک ملت هم برای آنها حساب باز کرد‌ه‌ایم و همزمان با بازیکنان دیگر به حساب آنها نیز ریال واریز می‌کنیم. 

وی درباره اینکه با این حساب به باشگاه‌های دیگر هم توصیه می‌کند تا این کار را انجام دهند، گفت: بله باید این کار انجام شود و قراردادها ریالی بسته شود. ضمن اینکه باید بنویسند که مالیات هم به عهده خود بازیکن است چون این بازیکنان تا زمانی که مالیات ندهند نمی‌توانند کشور را ترک کنند. ما مالیات هیچ کس را تقبل نکرده‌ایم و حتی مالیات پول شیمبا هم برعهده خودش است. 

2051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *