منصوریان: نگرانی‌ام درباره داوری بیهوده نبود/ سیدجلال بالاتر از فوتبال بود


سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان گفت: اگر ما بازی را به خاطر پنالتی از دست داده باشیم، نگرانی من درباره داوری بی‌مورد نبود.

به گزارش وب‌سایت نود، علیرضا منصوریان بعد از شکست ۳ بر یک مقابل پرسپولیس اظهار داشت: به حریف بابت این برد تبریک می گویم. باید بگویم که ما به صورت برابر بازی را شروع کردیم اما بر خلاف درصد مالکیت، پنالتی دادیم و گل خوردیم.

وی ادامه داد: خیلی خوب بازی را شروع کردیم. در شروع نیمه دوم فکر می کنم باید برای ما پنالتی گرفته می شد. اگر پنالتی باشد و ما به خاطر این پنالتی بازی را از دست داده باشیم نگرانی من در صحبت‌های دیروزم در خصوص داوری بازی بی مورد نبود.

منصوریان اظهار داشت:‌ به نظرم پنالتی پرسپولیس درست نبود. ما این را به کارشناسان می‌سپاریم. فرض را بر این می‌گذاریم که بگویند این پنالتی درست بود. اگر آنها بگویند حرف ما درست بود، جریان بازی عوض می شد. امیدوارم اشتباه کرده باشیم. بعد از آن تلاش کردیم به بازی برگردیم و می‌توانستیم به گل مساوی هم برسیم. اگر آن پنالتی گرفته نمی‌شد، جریان بازی عوض می‌شد. 

سرمربی تیم ذوب آهن گفت:‌ مقابل یکی از تیم‌های خوب کشور بازی می‌کردیم که تماشاگران میلیونی دارد و در سطح جهانی است. پایایای جلو رفتیم وبرخلاف جریان بازی گل خوردیم. جمع دیدارهایی که از داوری آسیب خوردیم، زیاد شده است. خیلی مواقع پنالتی و خطا نبوده و حتی گلی را به ضرر ما گرفتند.

منصوریان عنوان کرد: ما امروز معراج اسماعیلی را درون دروازه داشتیم و باید از او حمایت کنیم. گاهی کیفیت و کار آنها باعث می‌شود که به دردسر بیفتیم اما وقتی به شرایط خوبی می‌رسند، آنها را تیم‌های دیگر می‌خرند. علیرضا بیرانوند و رشید مظاهری با خود من کار کردند و وقتی که خیلی خوب بودند، جذب تیم‌های دیگر شدند.

وی ادامه داد: وقتی دروازه‌بان جوان می‌گذارید، تبعات آن را هم باید به جان بخرید. اما معراج در بازی با نساجی هم درون دروازه ما خواهد بود. وقتی می‌خواهید یک بازیکن بزرگ شود، باید تبعات آن را هم قبول کرد. 

منصوریان در خصوص اینکه به نظر می‌رسد در نیمه اول یک پنالتی برای ذوب آهن گرفته نشد، گفت: اگر اینطور باشد که ما نابود هستیم. 

سرمربی ذوب‌آهن در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد ذوب‌آهن ترس از باخت دارد، اظهار داشت: ترسی از باخت نداریم و با آرامش بازی کردیم. خودم در روان‌شناسی مطالعاتی دارم و همه فضاها را در نظر می‌گیرم. کسی بهتر از کادر فنی نمی‌تواند در تیم کار روانی کند. تفاوت فوتبال با سایر رشته‌ها در این است که باید در یک لحظه از موقعیت‌ها استفاده کنید. اگر آن پنالتی که می‌گویید، گرفته نشده باشد، حق ذوب‌آهن را خورده‌اند و چند روز بعد از آن می‌گذرند. پیشنهاد من به آقای ممبینی این است که داوران پشت دروازه را بردارد چرا که بلای جان ذوب آهن شده‌اند.

وی افزود:‌ در مسجدسلیمان داوران پشت دروازه پنالتی ما را نگرفتند. در بازی با پیکان هم ارسلان مطهری در یک متری داور پشت دروازه، متوقف شد اما پنالتی نگرفتند. در دیدار با سپاهان هم یک پنالتی و یک گل ما را قبول نکردند. در فوتبال همین تک موقعیت‌ها به ما می‌تواند کمک کند.

منصوریان در خصوص تفاوت ذوب‌آهن و پرسپولیس گفت: امروز روز خیلی خوب دروازه‌بان پرسپولیس بود و توانست ضربه مطهری و بقیه بازیکنان را خیلی خوب جمع کند. جلال حسینی در نفت بازیکن خود من بود اما هیچگاه اینطور و مثل امروز بازی نکرد. او امروز بالاتر از فوتبال بازی کرد. او در بخشی از بازی دفاع بود و بخشی هم مثل یک هافبک دفاعی کار می‌کرد. او تجربه‌اش را برای پرسپولیس خرج کرد و سؤال من این است چرا بازیکنی با این کیفیت باید در جام ملت‌های آسیا غایب باشد؟

وی ادامه داد: سایر بازیکنان در روند عادی خود بودند اما جلال حسینی با ۳۷ سال، مدرن بازی کرد. تفاوت دو تیم در دروازه‌بان پرسپولیس و سیدجلال حسینی بود. امیدوارم که واقعاً آن آفسایدی که شما می‌گویید درست باشد و آن پنالتی ما نه که اگر اینطور باشد، ضرر کرده‌ایم. 

سرمربی ذوب‌آهن در مورد اینکه سیستم با پنج مدافع تیمش امروز جواب نداد، اظهار داشت: مهاجم ما (مکائولی) در تمرینات خیلی خوب بود. این بازیکن در لیست ما قرار دارد. او خوب بازی می‌کند و تلاش کرده در لیست قرار بگیرد. نمی‌توانیم از او استفاده نکنیم اما از سیستم خودمان عقب‌نشینی نمی‌کنیم. پرسپولیس همه تیم‌ها را تحت فشار می‌گذارد اما امروز نتوانست توپ و مالکیت را از ما بگیرد.

وی ادامه داد: به بازیکنانم گفتم اشتباه فردی نکنید اما هشت اشتباه فردی در انتقال توپ داشتیم. ۳-۴ روز قبل از بازی نمی‌توانید سیستم تیم‌تان را جابه‌جا کنید. ما پشت دفاع حریف صاحب توپ می‌شدیم. اگر دفاع ما عقب را پوشش می‌داد جلو را از دست می‌داد. من از دانیال اسماعیلی‌فر توقع بیشتری دارم. او مورد توجه چندین تیم خوب لیگ برتری است.

منصوریان گفت: به همه بازیکنانم گفتم به خودتان احترام بگذارید و با کیفیت بهتری بازی کنید. دانیال یا سایر بازیکنان می‌توانستند تفاوت امروز ما با پرسپولیس باشند. من اینگونه فوتبالیست شدم و در استقلال آقایی می‌کردم. هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شدم، به خودم می‌گفتم باید امروز بهتر باشم. ۲۰ سال در استقلال نگران این بودم که به من بگویند فردا نیا.. به دانیال گفتم باید یک طرف تیم حریف را اتوبان کند و او این توانایی را دارد. 

سرمربی ذوب آهن تصریح کرد: اما پرسپولیس در سمت چپ سنگینی می‌کرد. دانیال توقع من را به عنوان بازیکن ملی‌پوش برآورده نکرد.

۴۴۱۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *