خودرو‌های دوگانه‌سوز بازار ایران را بشناسید


وب‌سایت گجت‌نیوز – حسین مرادی: در حال حاضر تقاضا برای خرید خودرو‌های دوگانه سوز به دلیل افزایش قیمت بنزین بیشتر شده است. از این رو قصد داریم شما را با برخی از ماشین‌های دوگانه سوز بازار خودرو کشور آشنا کنیم.

خودرو‌های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید

با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین شاهد افزایش شدید قیمت بنزین بوده‌ایم که همین موضوع بسیاری از مردم را به سمت خرید خودرو‌های گازسوز یا گازسوز کردن خودرو ترغیب کرده است تا بتوانند هزینه‌های مربوط به خرید سوخت وسیله نقلیه خود را کاهش دهند. در همین رابطه قصد داریم در این مقاله شما را با برخی از خودرو‌های دوگانه سوز بازار خودرو کشور آشنا کنیم.

آشنایی با خودرو‌های دوگانه سوز بازار ایران

وانت آریسان دوگانه سوز

خودرو‌های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید

شرکت ایران خودرو مدتی است که خودرو آریسان دوگانه سوز را به بازار کشور عرضه می‌کند و به همین مشتریان می‌توانند این خودرو را به صورت صفر کیلومتر یا کارکرده خریداری کنند. این وانت از یک موتور پایه گازسوز ۱۷۰۰ سی‌سی OHVG II با استاندارد آلایندگی یورو ۴ برخوردار است.

قدرت تولید شده از این موتور توسط گیربکس ۵ دنده دستی به چرخ‌های عقب انتقال پیدا می‌کند. موتور وانت آریسان دوگانه سوز در حالت بنزین سوز قدرتی معادل ۵۶ اسب بخار و گشتاور ۱۴۰ نیوتن‌متر تولید می‌کند. همچنین در حالت گازسوز قدرتی برابر با ۷۳ اسب بخار و گشتاور ۱۲۸ نیوتن‌متر را ارائه می‌دهد.


پراید ۱۳۱ دوگانه سوز

خودرو‌های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید

مشتریان خودرو پراید ۱۳۱ دوگانه سوز می‌توانند در حال حاضر مدل‌های کارکرده آن را خریداری کنند. این محصول سایپا دارای یک موتور پایه گازسوز ۱۳۲۳ سی‌سی با آلایندگی یورو ۴ است که قدرت تولید شده خود را به کمک گیربکس ۵ دنده دستی به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد. این موتور در حالت بنزین سوز دارای قدرتی برابر با ۷۱ اسب بخار و گشتاور ۱۰۸ نیوتن‌متر است. همچنین در حالت گازسوز قدرتی برابر ۶۳ اسب بخار و گشتاوری حدود ۱۰۳ نیوتن‌متر ارائه می‌دهد.


پراید ۱۳۲ دوگانه سوز

خودرو‌های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید

در حال حاضر متقاضیان می‌توانند پراید ۱۳۲ گازسوز را در مدل‌های کارکرده در بازار تهیه کنند. این محصول سایپا به یک موتور پایه گازسوز ۱۳۲۳ سی‌سی با استاندارند آلایندگی یورو ۴ تجهیز شده است که یک گیربکس ۵ دنده دستی وظیفه انتقال نیرو به چرخ‌های جلو را بر عهده دارد. قدرت موتور این خودرو در حالت بنزینی ۷۱ اسب بخار و گشتاور آن ۱۳۲ نیوتن‌متر است. در حالت گازسوز قدرت آن ۶۵ اسب بخار و گشتاور آن ۱۰۶ نیوتن متر خواهد بود.


سمند ال ایکس EF۷ دوگانه سوز

خودرو‌های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید

مشتریان می‌توانند خودرو سمند ال ایکس EF۷ دوگانه سوز را هم به صورت صفر کیلومتر و هم به صورت کارکرده در بازار خودرو کشور خریداری کنند. این خودرو به یک موتور پایه گازسوز ۱۶۴۵ سی‌سی با استاندارد آلایندگی یورو ۴ مجهز شده است که گیربکس ۵ دنده دستی قدرت تولیدی از موتور را به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد. این موتور در حالت بنزین سوز دارای قدرتی برابر با ۱۱۳ اسب بخار و گشتاور ۱۵۵ نیوتن‌متر است. در حالت گازسوز نیز قدرتی برابر با ۱۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۳۶ نیوتن‌متر را ارائه می‌دهد.


پژو پارس دوگانه سوز

خودرو‌های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید

این خودرو در حال حاضر به صورت مدل‌های صفر کیلومتر و کارکرده در بازار یافت می‌شود. شرکت ایران خودرو برای پژو پارس دوگانه سوز یک موتور پایه گازسوز ۱۷۶۱ سی‌سی با استاندارد آلایندگی یورو ۴ در نظر گرفته است. گیربکس ۵ دنده دستی نیز وظیفه انتقال نیرو به چرخ‌های جلو را بر عهده دارد. قدرت این خودرو در حالت بنزینی حدود ۱۰۰ اسب بخار و گشتاور آن ۱۵۳ نیوتن‌متر است. این خودرو در حالت گازسوز از قدرت ۸۳ اسب بخار و گشتاور ۱۳۵ نیوتن‌متر بهره می‌برد.


تیبا دوگانه سوز

خودرو‌های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید

شرکت سایپا خودرو تیبا دوگانه سوز را در مدل‌های صفر کیلومتر به بازار عرضه می‌کند و برای آن یک موتور پایه گازسوز ۱۵۰۳ سی‌سی با استاندارد آلایندگی یورو ۴ ارائه کرده است. قدرت تولید شده از این موتور توسط گیربکس ۵ دنده دستی به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. این موتور در حالت بنزینی دارای قدرت ۸۷ اسب بخار و گشتاور ۱۲۸ نیوتن متر است و در حالت گازسوز از قدرت ۸۰ اسب بخار و گشتاور ۱۲۶ نیوتن‌متر سود می‌برد.


پژو ۴۰۵ GLX دوگانه سوز

خودرو‌های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید

شرکت ایران خودرو پژو ۴۰۵ جی ال ایکس دوگانه سوز را به صورت صفر کیلومتر به فروش می‌رساند و مشتریان نیز می‌توانند این خودرو را به صورت کارکرده در بازار خریداری کنند. این خودرو از یک موتور پایه گازسوز ۱۷۶۱ سی‌سی با استاندارد آلایندگی یورو ۴ برخوردار است.

نیروی تولیدی از این موتور به کمک گیربکس ۵ دنده دستی به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. قدرت این خودرو در حالت بنزین‌سوز ۱۰۰ اسب بخار و گشتاور آن ۱۵۳ نیوتن‌متر است. در حالت گازسوز نیز این موتور قدرتی برابر با ۸۳ اسب بخار و گشتاور ۱۲۶ نیوتن‌متر ارائه می‌کند.


وانت نیسان زامیاد گازسوز

خودرو‌های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید

شرکت سایپا خودرو وانت نیسان زامیاد دوگانه‌سوز را به صورت صفر کیلومتر به بازار عرضه می‌کند که البته مدل‌های کارکرده آن نیز در بازار یافت می‌شود. شرکت سایپا برای این وانت یک موتور پایه گازسوز ۲۴۰۰ سی‌سی با استاندارد آلایندگی یورو ۴ در نظر گرفته است که قدرت تولیدی آن به کمک گیربکس ۴ دنده دستی به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

قدرت موتور در حالت بنزینی ۱۰۰ اسب بخار و گشتاور آن ۱۹۰ نیوتن‌متر است. همچنین وانت نیسان زامیاد در حالت گازسوز قدرتی برابر با ۹۰ اسب بخار و گشتاور ۱۸۰ نیوتن‌متر را ارائه می‌دهد.


آمیکو دو کابین آسنا دوگانه سوز

خودرو‌های دوگانه سوز بازار ایران را بشناسید

شرکت گروه صنعتی آمیکو خودرو آمیکو دو کابین آسنا دوگانه سوز را به تولید می‌رساند و آن را به بازار عرضه می‌کند که البته مشتریان می‌توانند مدل‌های کارکرده آن را نیز از بازار خریداری کنند. این وانت به یک موتور پایه گازسوز ۲۳۷۸ سی‌سی با استاندارد آلایندگی یورو ۵ مجهز شده است که قدرت تولیدی آن به کمک گیربکس ۶ دنده دستی به چرخ‌های عقب و جلو انتقال پیدا می‌کند. این خودرو از قدرتی برابر با ۱۴۳ اسب بخار و گشتاور ۲۱۰ نیوتن‌متر بهره می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *