به بهانه توقف دوباره مدعیان؛ پرسپولیس کالدرون چقدر شانس قهرمانی دارد؟


گرفتن 19 امتیاز از یازده بازی، عملکردی پایین‌تر از سطح قهرمانی در لیگ برتر است.

به گزارش وبسایت نود، شکست مقابل نفت مسجد سلیمان، اوضاع پرسپولیس برتر را سخت‌تر کرده است. آن‌ها حالا علاوه بر سپاهان و شهرخودرو، استقلال را هم بالای سرشان می‌بینند. طرفداران پرسپولیس از نتایج تیم‌شان راضی نیستند و جایگاه کالدرون روی نیمکت لرزان شده است. با این شرایط، تکرار قهرمانی برای سرخپوشان کاری سخت‌تر از همیشه به نظر می‌رسد. سوال اینجاست با توجه به لغزش دوباره سایر مدعیان، پرسپولیسی‌ها چقدر شبیه یک تیم قهرمان هستند؟


پرسپولیس این فصل از 11 بازی، 19 امتیاز گرفته و آن‌ها هیچوقت با این امتیاز تا هفته یازدهم قهرمان نشده‌اند. پرسپولیس برانکو از لیگ شانزدهم تا هجدهم که سه قهرمانی پیاپی بدست آورد در یازده بازی ابتدایی به ترتیب 26، 23 و 26 امتیاز گرفته بود. آن‌ها با افشین قطبی در لیگ هفتم، 25 امتیاز کسب کردند و لیگ اول، با علی پروین به 22 امتیاز از 11 هفته اول رسیدند. علاوه بر پرسپولیس، در 7 دوره گذشته لیگ برتر سابقه نداشته تیمی با این میزان امتیاز در شروع لیگ، بتواند آخر فصل به قهرمانی برسد.


با این حال، نکته امیدوار کننده اینجاست در تاریخ لیگ، تیم‌هایی هم بوده‌اند که بتوانند با همین عملکرد یا حتی ضعیف‌تر، جام قهرمانی را بدست آورند. آخرین تیمی که با این شرایط قهرمان شد، سپاهان لیگ یازدهم بود که اول فصل، با بوناچیچ نتایج ضعیفی گرفت و از 11 هفته ابتدایی فقط 18 امتیاز بدست آورد اما با تغییر مربی و ورود کرانچار، توانست اوج بگیرد و قهرمان شود. امیر قلعه‌نویی هم یکی از متخصصین شروع ضعیف و قهرمانی، در پایان فصل است. سپاهان لیگ نهم و دهم و استقلال لیگ هشتم، همگی با قلعه‌نویی در یازده بازی اول عملکردی شبیه تیم کالدرون داشتند و در نهایت قهرمان شدند. پرسپولیس برانکو در لیگ پانزدهم هم با وجود اینکه در پایان فصل به قهرمانی نرسید، توانست نسبت به هفته‌های ابتدایی عملکردی متفاوت داشته باشد و بعد از شروع لیگ با 15 امتیاز از 11 بازی، فصل را هم امتیاز تیم قهرمان تمام کند.


در این شرایط، به نظر می‌رسد پرسپولیسی‌ها برای کسب چهارمین قهرمانی پیاپی باید مثل پرسپولیس فصل اول برانکو یا سپاهان کرانچار، کاملا متحول شوند. نقاط روشنی که فعلا در تیم کالدرون، دیده نمی‌شود و او فرصت زیادی، برای اثبات توانایی‌هایش برای ساختن پرسپولیس اوج گرفته ندارد.   


22330

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *