بر جای مانده از جمعه تاریخی در فوتبال انگلیس؛ شب روباه


واقعا به نظر نمی‌رسید بازی لسترسیتی در خانه ساوتهمپتون تا این اندازه تاریخ‌ساز شود!

به گزارش سایت نود، لسترسیتی با برتری باورنکردنی 9- صفر در خانه ساوتهمپتون در اولین باری هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، تاریخ فوتبال جزیره را تکان داد.

 غیر از رقم زدن یک‌طرفه‌ترین برد خارج از خانه در تاریخ لیگ برتر و رسیدن به دستاورد منچستریونایتد در زمینه کسب قاطعانه‌ترین برد ادوار لیگ برتر انگلیس،روباه‌ها به رهبری راجرز رکوردهای دیگری هم خلق کردند و ساوتهمپتون هم در چند نکته آماری انگشت‌نما شد.

*ساوتهمپتون برای اولین بار در دیداری خانگی در لیگ برتر انگلیس، 9 گل دریافت کرد و لسترسیتی هم برای اولین بار موفق به ثمر رساندن 9 گل در دیداری خارج از خانه در جریان مسابقات لیگ شد.

*لسترسیتی در حالی در نیمه نخست 5 گل در ورزشگاه «سنت مری» به ثمر رساند که ساوتهمپتون این فصل در لیگ برتر به همین اندازه در بازی های خانگی گلزنی کرده است!

*لسترسیتی از 10 دیدار نخست خود در فصل 2020-2019 موفق به کسب 20 امتیاز شده است، در حالی که در فصل 2016-2015 که به قهرمانی رسیدند در همین بازه 19 امتیاز کسب کرده بودند. این بیشترین امتیاز کسب شده توسط روباه‌ها در 10 بازی نخست فصل است.

*هت‌تریک جیمی واردی و آیوزه پرز در این بازی، بعد از هتریک رابرت پیرس و جرمین پنانت در سال 2003، تنها دومین هت‌تریک 2 بازیکن از یک تیم در یک بازی تاریخ لیگ برتر است. پیرس و پنانت هم مقابل ساوتهمپتون به این رکورد رسیده بودند!

*با اخراج برتراند در این بازی، برای سومین بار متوالی ساوتهمپتون مقابل لسترسیتی 10 نفره شد!  

*آیوزه پرز با زدن 3 گل مقابل ساوتهمپتون، بعد از تیمو پوکی، رحیم استرلینگ، تامی آبراهام و برناردو سیلوا، پنجمین بازیکنی شد که در این فصل لیگ برتر، موفق به ثبت هت‌تریک می‌شود.

*در 27 فصل نخست لیگ برتر انگلیس، در10 هزار و 506  دیدار، تنها 3 بازی با برتری 5 گله یا بیشتر یک تیم در نیمه اول به پایان رسید، در حالی که در 91 بازی برگزار شده در همین فصل، این اتفاق 2 بار رخ داده است! دیدار منچسترسیتی مقابل واتفورد و دیدار ساوتهمپتون برابر لسترسیتی.

1977

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *