شکاف قیمت دلار رسمی و آزاد / تغییر کانال قیمت یورو


به گزارش اقتصاد نیوز، روند کاهشی قیمت‌ دلار در بازار متشکل، بازار آزاد و سامانه سنا، امروز نیز ادامه یافت. در حالی که تصور می‌شد قیمت‌ها پس از افت شدید روز گذشته قدری بازگشت کنند، قیمت‌ها باز هم کاهش یافت. علاوه بر این حجم عرضه دلار در بازار متشکل با وجود اینکه زیر متوسط ۳۱ روز کاری گذشته قرار داشت، اما نسبت به روز گذشته بیش از ۱۰۰ درصد رشد را نشان می‌داد. کاهش قیمت‌ها در بازار متشکل، آزاد و سنا نیز محسوس بود.

ادامه روند کاهشی در بازار دلار

قیمت متوسط دلار متشکل در معاملات روز دوشنبه نسبت به روز گذشته ۴۳۰ تومان کاهش یافت و روی رقم ۲۱ هزار و ۵۶۹ تومان قرار گرفت. نرخ دلار در سامانه سنا نیز ۱۱۸ تومان افت کرد و روی رقم ۲۱ هزار و ۷۲۵ تومان ایستاد. قیمت دلار بازار آزاد نسبت به ساعات انتهایی روز گذشته ۱۷۰ تومان افت کرد و روی رقم ۲۱ هزار و ۸۰۰ تومان قرار گرفت. بر این اساس اختلاف بین نرخ دلار بازار آزاد و سامانه سنا ۷۵ تومان معادل حدود ۰٫۳ درصد بدست می‌آید. اندازه این شکاف در روز گذشته ۰٫۵ درصد بود. اندازه شکاف همراه با کاهش قیمت‌ها بسیار کوچک شد و قیمت‌ها همگرا شدند.

IMG_20210503_195253_912

دو برابر شدن عرضه دلار نسبت به روز گذشته

حجم عرضه دلار در بازار متشکل نسبت به روز گذشته بیش از دو برابر شد و روی رقم ۳ میلیون و ۷۴۸ هزار قرار گرفت. متوسط حجم مبادلات در ۳۱ روز کاری گذشته ۴ میلیون و ۲۲۸ هزار بود. بر این اساس عرضه در روز دوشنبه با وجود رشد بیش از صد درصدی زیر متوسط ۳۱ روز کاری که پشت سر گذاشتیم قرار گرفت.

کاهش قیمت‌ها در بازار یورو

متوسط قیمت یورو در بازار متشکل نسبت به روز گذشته ۷۸۰ تومان کاهش یافت و روی رقم ۲۵ هزار و ۷۲۶ تومان قرار گرفت. نرخ یورو در سامانه سنا نیز ۶۵۶ تومان کاهش یافت و روی رقم ۲۵ هزار و ۹۵۷ تومان ایستاد. قیمت یورو بازار آزاد نسبت به روز گذشته ۳۸۹ تومان افت کرد و روی رقم ۲۶ هزار و ۷۴۸ تومان قرار گرفت. بر این اساس اختلاف بین یورو بازار آزاد و سامانه سنا ۷۹۱ تومان معادل حدود ۳ درصد بدست می‌آید. اندازه این شکاف در روز گذشته نزدیک به دو درصد بود. در نتیجه اندازه شکاف یورو نسبت به روز گذشته بزرگ شد.

عرضه یورو در بازار متشکل

حجم عرضه یورو نسبت به روز گذشته ۱۴۹ درصد رشد کرد و روی رقم ۲۷۲ هزار قرار گرفت. متوسط حجم مبادلات یورو متشکل در ۳۱ روز کاری که پشت سرگذاشتیم یک میلیون و ۴۴۲ هزار به دست می‌آید، در نتیجه حجم مبادلات یورو همچنان زیر متوسط ۳۱ روز کاری که پشت سر گذاشتیم قرار می‌گیرد.

IMG_20210503_195251_078

 

 

خرید لایک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *