سقوط شاخص‌های بورس در روز رکود معاملات +اینفو


به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۲  هزار و ۴۵۸واحدی به رقم یک میلیون و ۱۴۷ هزار و ۶۶۹ واحد رسید. همچنین شاخص کل فرابوس ۶۷ واحد نزول کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۲۹۴ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز ۲ هزار و ۷۸۶ واحد افت کرد و در سطح ۳۷۰ هزار و ۵۸۵ واحدی ایستاد که کمترین رقم در ۱۴۳ روز کاری گذشته از ۲۶ آبان سال ۱۳۹۹ به این سو است.

بورس

سهم‌های تاثیرگذار 

امروز «فملی»، «فارس» و «شستا» بیشترین تاثیر را بر افت شاخص کل داشتند و سه نماد «نوری»، «کگل» و «شپنا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس غکورش صدرنشین است و ولکار و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز فتوسا، فگستر و رافزا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه‌ سبز بازار

امروز قیمت سهام اغلب نمادهای گروه‌ «فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای» افزایش یافت و نمادهای بزرگ این گروه مثل شپنا، شبریز، شتران، شبهرن، شسپا، شراز، شاوان، ونفت و شپاس سبزپوش شدند.

افت ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۲ هزار و ۷۵۳ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌گذشته ۱۵ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با افت ۱۴ درصدی نسبت به روز گذشته به رقم ۳ هزار و ۴۹۳ میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز سه‌شنبه ۱۰۸ درصد افزایش یافت و در رقم ۳۲۹ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۴ درصد کاهش یافت و هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان شد. بدین ترتیب رقم مازاد عرضه بازار به هزار و ۶۳۲ میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در ۵۵ روز کاری گذشته از ۸ فروردین به این سو است.

 

خرید لایک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *