کالدرون: ۹ سال است که ذوب‌آهن را در اصفهان نبرده‌ایم/ می‌دانم به کجا آمده‌ام


سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: 9 سال است پرسپولیس در خانه ذوب آهن پیروز نشده است.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا،  گابریل کالدرون پیش از دیدار پرسپولیس مقابل ذوب آهن در اصفهان در نشست خبری حاضر شد و گفت: یک بازی سخت در انتظار هر دو تیم است. پرسپولیس در ۹ سال اخیر نتوانسته در اصفهان، ذوب‌آهن را شکست دهد. این تیم در دو بازی آخر خود هم خوب عمل کرده است. با این حال به تیم و روحیه بازیکنانم اطمینان زیادی دارم.

وی ادامه داد: ذوب آهن تیم خوبی است و در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته است. آن‌ها در ابتدای فصل مشکلاتی داشتند اما در دو بازی اخیر عملکرد خوبی را نشان داده‌اند.

کالدرون درباره آمادگی تیمش با توجه به لغو دیدارش در هفته دوازدهم اظهار کرد: بعد از لغو بازی با نساجی، تمرینات خوبی داشتیم و آماده بازی با ذوب آهن شدیم.

سرمربی پرسپولیس درباره سفر بیرانوند به هنگ کنگ و احتمال استفاده نکردن از این بازیکن به علت خستگی گفت: خودتان فردا ترکیب را می‌بینید و به پاسخ این سوال پی می‌برید. انتخاب بیرانوند به عنوان نامزد برترین بازیکن سال آسیا و بهترین دروازه‌بان آسیا یک افتخار برای ما است.

کالدرون درباره شابئه انتخاب برانکو به عنوان سرمربی تیم ملی و برداشته شدن فشار از روی این مربی گفت: من به تمامی نظرات احترام می‌گذارم. وقتی چالش را پذیرفتم، وظایفم را می‌دانم و می‌دانم در کجا هستم. می‌دانم قهرمانی چهارم چقدر دشوار است. به توانمندی بازیکنانم اطمینان دارم. وقتی توانستند سه بار قهرمان شوند، پس می‌توانند برای چهارمین بار قهرمان شوند. درست است که نتایج دلخواه‌مان را کسب نکردیم اما موقعیت‌های زیادی داشتیم و با گلزنی، نتایج تیم بهتر خواهد شد.

وی درباره حضور کمال کامیابی نیا در ترکیب تیمش برای بازی با ذوب آهن، اظهار کرد: کمال بعد از انجام عمل جراحی، برای نخستین بار در ترکیب ۱۸ نفر تیم قرار گرفته است و این موضوع اتفاق جدیدی است. از بازگشت او خوشحال هستیم چون بازیکنی مهمی است. او برای رسیدن به آمادگی کامل نیازمند زمان است. به دلیل تلاشش و فعالیت حرفه‌ای او، دوست داشتم فردا بتوانم از او استفاده کنم.

کالدرون درباره ترکیب تیم در خط دفاعی و چالش استفاده از سه مدافع میانی آماده تصریح کرد: خط دفاعی ما عالی است و عملکرد خوبی دارد. مسلما سه مدافع وسط خوب داریم که یکی از آن‌ها در هنگام بازی نیمکت نشین است. وقتی با سه مدافع بازی نکنیم، یکی از آنان بیرون خواهد بود. از هر سه نفر راضی هستم. خط دفاعی ما همیشه خوب کار کرده است. طبیعی است که این سوال را بکنید اما مطمئنم هر کدام که در زمین باشد، در خط دفاعی مطمئن ظاهر می‌شویم. داشتن سه مدافع ر این سطح برای من خیلی خوب است. دوست دارم در تمامی پست‌ها این چالش را داشته باشم چون یک رقابت طولانی داریم.

سرمربی پرسپولیس با بیان اینکه رقابت طولانی است، افزود: وقتی خلیل زاده مصدوم شد، یک نفر دیگر جایگزین شد. وقتی سید جلال مصدوم شد، از مدافع دیگری استفاده کردیم. وقتی کنعانی‌زادگان نیست، باز هم عملکرد خوبی داریم.

 

2051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *