پرسپولیس 1-0 نفت آبادان / صعود با شوت سرکش ترابی


تیم فوتبال پرسپولیس با برتری مقابل صنعت نفت آبادان در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی راهی مرحله بعدی شد تا کالدرون نفس راحتی بکشد.

به گزارش ,وب سایت نود، تیم‌های پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در چارچوب دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت 16:15 امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری یک بر صفر سرخپوشان تهرانی به اتمام رسید.


تنها گل تیم پرسپولیس توسط مهدی ترابی در دقیقه 54 به ثمر رسید. پرسپولیس با برتری مقابل صنعت نفت آبادان انتقام شکست از نفت مسجدسلیمان را از همنام آبادانی این تیم گرفت. همچنین گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس فعلاً می‌تواند نفسی به راحتی بکشد و از شایعه برکناری و اولتیماتوم فاصله بگیرد.


ترکیب پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، سیدجلال حسینی، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، محمد انصاری، مهدی عبدی (59 – علی علیپور)، مهدی شیری، محسن ربیع‌خواه، وحید امیری، محمد نادری (46 – فرشاد احمدزاده).


ترکیب صنعت نفت آبادان: ناصر سالاری، عقیل کعبی (83 – سیروان قربانی)، عیسی آل‌کثیر، مهدی مومنی (80 – بختیار رحمانی)، مصطفی احمدی، مسلم مجدمی (75 – میلاد جهانی)، سیدمحمد قریشی، جعفر سلمانی، محمد اهل‌شاخه، مهدی حنفی و عبدالله ناصری.


داور: محمدرضا اکبریان


نیمه اول


دقیقه 5: بازیکنان صنعت نفت از روی ضربه ایستگاهی ارسالی روی دروازه پرسپولیس داشتند، اما دفع به موقع شجاع خلیل‌زاده و در ادامه بی‌دقتی بازیکنان صنعت نفت باعث شد علیرضا بیرانوند موفق به مهار توپ شود.


دقیقه 19: عیسی آل‌کثیر از داور مسابقه کارت زرد گرفت.


دقیقه 21: پاس در عمق محمد انصاری به مهدی عبدی رسید، اما ضربه مهاجم پرسپولیس درون محوطه جریمه صنعت نفت با تکل مدافع آبادانی‌ها به کرنر رفت.


دقیقه 25: عیسی آل‌کثیر با یک حرکت تماشایی، مدافع پرسپولیس را از پیش‌رو برداشت و در موقعیت تک به تک با بیرانوند قرار گرفت که ضربه او پس از برخورد به پای دروازه‌بان پرسپولیس و سپس تیر دروازه، به کرنر رفت تا بهترین موقعیت نفتی‌ها از دست برود.


دقیقه 26: پاس در عمق مصطفی احمدی هافبک صنعت نفت، مهاجم این تیم را در موقعیت تک به تک با بیرانوند قرار داد که ضربه او از کنار تیر عمودی به بیرون رفت.


دقیقه 33: ارسال از روی سمت راست روی دروازه صنعت نفت ضربه سر مهدی عبدی را به دنبال داشت که توپ از بالای دروازه راهی اوت شد.


دقیقه 39: محمد نادری پشت محوطه جریمه خودش را در موقعیت شوتزنی قرار داد و ضربه‌اش را روانه دروازه کرد. مهاجمان پرسپولیس می‌توانستند با تأثیرگذاری روی ضربه آرام او دروازه را باز کنند، اما این کار صورت نگرفت تا ناصر سالاری به راحتی توپ را مهار کند.


دقیقه 44: محمد نادری در محوطه جریمه نفت موقعیت خوبی برای گلزنی داشت که خروج به موقع سالاری مانع از باز شدن دروازه‌اش شد.


نیمه دوم


دقیقه 54: مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد و توپ او در گوشه دروازه جای گرفت تا پرسپولیس به گل برسد.


دقیقه 61: ارسال روی دروازه پرسپولیس، ضربه سر خطرناک عیسی آل‌کثیر را به دنبال داشت، اما علیرضا بیرانوند در دو مرحله موفق به مهار توپ شد تا مانع از باز شدن دروازه‌اش شود.


دقیقه 67: علی علیپور در موقعیت مناسبی برای گلزنی قرار داشت و با سالاری تک به تک شد، اما ضربه چیپ او پس از برخورد به دروازه‌بان صنعت نفت به کرنر رفت.


دقیقه 68: ارسال کرنر از سوی مهدی ترابی به خوبی مورد استفاده قرار نگرفت و توپ سرگردان از زاویه بسته در اختیار احمد نوراللهی قرار گرفت. شوت سنگین نوراللهی از زاویه بسته می‌توانست دروازه صنعت نفت را باز کند، اما تبدیل به کرنر شد. کرنر دوم هم از سمت ترابی ارسال شد که این بار ضربه سر شجاع خلیل‌زاده با فاصله‌ای کم راهی اوت شد.


دقیقه 69: مهدی ترابی در محوطه جریمه صنعت نفت به موقعیت مناسبی رسید که قصد داشت با ضربه بغل پا توپ را به تور دروازه سالاری بچسباند، اما واکنش این دروازه‌بان کرنر دیگری را نصیب پرسپولیس کرد.


دقیقه 72: کرنر ارسالی از سمت چپ روی دروازه پرسپولیس، با ضربه سر محمد قریشی همراه شد که توپ به شکل خطرناکی از بالای دروازه به اوت رفت.


دقیقه 3+90: صنعت نفت آبادان صاحب ضربه ایستگاهی شد که ارسال میلاد جهانی به پشت محوطه جریمه دفع ناقص سیدجلال حسینی را به دنبال داشت. در ادامه بازیکنان صنعت نفت صاحب توپ شدند که شوت بی‌دقت نفتی‌ها از بالای دروازه راهی اوت شد.


 پرسپولیس با شکست در هفته یازدهم لیگ برتر مقابل نفت مسجدسلیمان وارد شرایط سختی شد و حتی زمزمه‌هایی به گوش می‌رسید که در صورت شکست احتمالی این تیم در جام حذفی، امکان اخراج گابریل کالدرون وجود دارد. با این حال برتری سرخپوشان مقابل صنعت نفت و حذف یکی از تیم‌های نفتی، کالدرون را نجات داد.


 

60610

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *