موردانتظارترین بازی‌های ویدئویی سال ۲۰۲۰


برترین‌ها: حتی با ردیف طولانی از بازی‌هایی که امسال در صف انتشار قرار دارند، پایان نمایشگاه اکسپو E۳ نشانگر این بود که تا مدتی دیگر از هیچ محصول قابل توجهی رونمایی نخواهد شد و بدین ترتیب تغییری در صف عنوان‌هایی که قرار است سال ۲۰۲۰ منتشر شوند ایجاد نخواهد شد.

از این رو فرصت خوبی دست داده در مورد بازی‌های صحبت کنیم که سال آینده انتظار گیمر‌ها را می‌کشند. از Cyberpunk ۲۰۷۷ نفسگیر تا Final Fantasy ۷ Remake جذاب، گیمر‌ها بازی‌های زیادی برای لذت بردن در سال ۲۰۲۰ خواهند داشت. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با بهترین بازی‌های ویدیویی که برای انتشار آن‌ها در سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده آشنا کنیم.

۱۰. Gods & Monsters

مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی سال ۲۰۲۰

در کنفرانس خبری کمپانی Ubisoft فاش شد که بازی «خدایان و هیولاها» (Gods & Monsters) بازی جدیدی از توسعه دهندگان بازی Assassin’s Creed Odyssey است که سال آینده منتشر خواهد شد. بسیاری این بازی را نسخه‌ای از بازی Breath of the Wild می‌دانند و درک این مقایسه چندان دشوار نیست اگر فضای فانتزی و جزییات کارتونی آن را مورد توجه قرار دهیم. اما چرا این بازی در میان ده بازی مورد انتظار سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است؟

در واقع فضای یونان باستان بازی AC Odyssey بدین معنا است که توسعه دهندگان به وضوح نیاز به وارد کردن بخشی از افسانه‌های مشهور برای بازیگر برای مبارزه را حس کرده و در مورد آتلانتیس نیز حس مشابهی وجود داشته است.

شاید این بازی همان چیزی باشد که کمپانی سازنده همواره بدنبال ساخت آن بوده و با این شور و شعف اضافه شده، به نظر می‌رسد که باید انتظار چیزی خیلی خاص و ویژه را داشت.


۹. Marvel’s Avengers

مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی سال ۲۰۲۰

ایده بازی انتقام جویانی کامل و باتجربه یک ایده بسیار خارق‌العاده و هیجان‌انگیز است و بالاخره سال آینده این ایده به واقعیت تبدیل خواهد شد. چیز‌هایی که تاکنون در مورد این ایده در دنیای بازی‌ها منتشر شده چندان جذاب نبوده، اما چیز‌هایی که در مورد بازی جدید Marvel’s Avengers شنیده‎‌ایم، در کنار تمام ستارگانی که صداپیشگی شخصیت‌های آن را بر عهده دارند، دلایل زیادی برای خوشبین بودن به این بازی در سال آینده وجود دارد.

صادقانه اینکه اگر کمپانی Crystal Dynamics بتواند حتی نیمی از عناصر خارق‌العاده‌ای که قول داده اند را در محصول نهایی محقق سازند، طرفداران تیم بزرگ مارول در نهایت بازی خواهند داشت که می‌توانند به خاطر آن خوشحال باشند و دیگر از دست تعداد زیاد بازی‌های ضعیفی که در سال‌های اخیر از این دنیا مشتق شده خلاص خواهند شد.


۸. Dying Light ۲

مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی سال ۲۰۲۰

اولین نسخه بازی «نور در حال مرگ» (Dying Light) گیمر‌ها را با یک داستان بسیار عجیب و متفاوت روبرو ساخت: یک بازی زامبی محور با قابلیت‌های ورزش پارکور. اما این داستان عجیب در واقع به نحوی در محبوبیت بازی موثر بوده و ترکیب مردگان زنده شده با نبرد‌های تن به تن و عناصری برای عبور از دنیای زندگان و مردگان، به یک بازی بسیار هیجان‌انگیز و لذت بخش منتهی شد.

عنوان دوم این بازی نیز در همین مسیر قدم برداشته و یک بازی سراسر هیجان و جذاب را در اختیار گیمر‌ها قرار خواهد داد و این بار با ویژگی‌های جدیدی که وسعت بازی را بسیار بیشتر کرده و بر عناصر جذاب آن خواهند افزود.

جذاب‌ترین ویژگی و بخشی که به این بازی اضافه شده تبعات و عواقب آن است. انتخاب‌های بازیگر تغییراتی شدید در شهر و نجات یا مرگ دیگر شخصیت‌ها ایجاد خواهد کرد. همچنین توسعه دهندگان ادعا کرده‌اند که داستان اصلی تنها حدود ۵۰ درصد از محتوای نسخه دوم این بازی را شامل خواهد شد که نشان از بزرگی نسخه دوم داد.


۷. Halo: Infinite

مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی سال ۲۰۲۰

بازی‌های جدید در دنیای هالو (Halo) همواره هیجان انگیز بوده‌اند، اما نسخه «هالو: بی‌نهایت» (Halo: Infinite) که سال آینده منتشر خواهد شد در قحطی بازی‌های خوب چند سال اخیر ایکس باکس یک نسخه ویژه خواهد بود.

برخلاف تمام بازی‌های سابق این سری، بازی جدید بیشتر به رویکرد یک دنیای باز خواهد پرداخت و هالو را در یک مقایس بسیار بزرگتر باز خواهد گرداند.

شوربختانه هنوز جزییات زیادی از شکل واقعی این بازی و جزییات داستان آن منتشر نشده و تنها می‌دانیم که داستان نسخه جدید در دنیایی پس از اتفاقات هالو ۵ رخ داده و شاهد مبارزه استاد چیف در برابر یک شخصیت شرور جدید به نام کورتانا هستیم.

اگر چه نمی‌توان چیز زیادی در مورد این بازی گفت، اما هالو: بی‌نهایت یکی از بازی‌هایی است که بدون شک باید در سال ۲۰۲۰ به دنبال آن باشید.


۶. Final Fantasy ۷ Remake

مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی سال ۲۰۲۰

از میان تمام بازی‌های فاینال فانتزی در سری‌های فراوان منتشر شده‌اند، بازی جدید با عنوان «فاینال فانتزی ۷» (Final Fantasy ۷ Remake) بدون شک مورد انتظارترین و پردرخواست‌ترین آن‌ها برای بازسازی بوده است. از تمام تریلر‌هایی که از این بازی تاکنون منتشر شده، می‌توان فهمید که این آپدیت بزرگ بسیار امیدوار کننده است.

تصاویر گرافیکی جدید باعث شده که همزمان با وفاداری به گرافیک بازی‌های گذشته، کیفیت به حد اعلا رسیده و تمامی آن شخصیت‌های کلاسیک و لحظاتی که طرفداران دوست داشتند با یک قالب مدرن دوست داشتنی ارائه شوند.

بدین ترتیب انتظار می‌رود که FF۷ Remake به جایگاهی برسد که همیشه طرفداران این دنیا در رویای خود داشته‌اند. ترکیب مبارزه سوم شخص و تغییرات کوچک در عناصر جانبی باعث شده ترکیبی جذاب از قدیم و جدید شکل گیرد که برای کسانی که نسخه‌های قبلی را بازی کرده‌اند و همچنین طرفداران جدید این بازی به یک شکل جذاب باشد.


۵. Elden Ring

مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی سال ۲۰۲۰

در شباهتی آشکار با بازی جدید هالو، افراد بسیاری انتظار عنوان جدیدی از یک بازی هستند. عنوان جدید بازی الدن رینگ (Elden Ring) به نظر می‌رسد که ترکیبی از تمام بازی‌های پیشین استودیو FromSoftware باشد: تم‌های قرون وسطایی Dark Souls، خشونت و خونریزی متفاوت Bloodborne و بخش‌هایی از زره شبه شرقی عنوان اخیر Sekiro.

شابد باور نکنید اگر بگوییم که در کنار توسعه دهندگان فوق‌العاده‌ای که در این استودیو در حال کار بر روی این بازی جدید هستند، جرج آر آر مارتین، خالق رمان‌ها و سریال مشهور «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) نیز در خلق داستان و شخصیت‌های این بازی نقش دارد.

اضافه شدن چنین نویسنده‌ای بدون شک جذابیت تله‌وار بیشتری به این بازی خواهد بخشید و کیفیت ادبی را به تجربه سنتی مبتنی بر سبک بازی در این استودیو خواهد آورد.


۴. Watch Dogs Legion

مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی سال ۲۰۲۰

بعد از اولین فیلم در سری «سگ‌های نگهبان» (Watch Dogs) به یک بازی فاجعه و ناموفق تبدیل شد، جای تعجب دارد که کمپانی Ubisoft به این عنوان ادامه داده و حتی یک نسخه بزرگتر را برای سومین ویرایش در نظر گرفته باشد، عنوانی که برخلاف دو نسخه پیشین به نظر می‌رسد بسیار امیدوارکننده باشد.

این عنوان جدید با نام «گروه سگ‌های نگهبان» (Watch Dogs Legion) دارای فضایی جدید در آینده شهر لندن است و بازی به عنوان یک شخصیت غیرفعال و جانبی نیز بر جذابیت این بازی جدید خواهد افزود و به همین دلیل نسخه جدید با واکنش‌های مثبت فراوانی مواجه شده است.

چه بازی گروه سگ‌های نگهبان بتواند این انتظارات را برآورده کند یا خیر، نمی‌تواند منکر این واقعیت شد که بسیاری امیداورند که کمپانی سازنده بالاخره از اشتباهات گذشته درس گرفته و بازی امیدوار کننده‌ای ساخته باشند.


۳. Ghost Of Tsushima

مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی سال ۲۰۲۰

در حالی که پس از انتشار اولیه این بازی در اکسپو E۳ در سال گذشته، هنوز صحبت یا تریلری در مورد بازی Ghost Of Tsushima منتشر نشده، اما گیمر‌ها این بازی را فراموش نکرده‌اند، زیرا فضای داستان و بازی آن بسیار امیدوار کننده و جذاب به نظر می‌رسد.

از ویدیو منتشر شده از این بازی در سال گذشته گیمر‌ها با یک مبارزه با شمشیر خارق‌العاده مواجه شدند که ظاهراً یک بازی یک نفره است و نسخه‌ای کند و بسیار متفکرانه از سیستم مبارزه موجود در بازی For Honour باشد.

بدین ترتیب این بازی می‌تواند احساس یک شمشیرزن ماهر بودن را در گیمر‌ها به وجود بیاورد. این بازی به خودی خود بسیار زیبا به نظر می‌رسد و در شرایطی که کمپانی بازی Sucker Punch پشت ساخت آن قرار دارد می‌توان از داشتن داستانی غنی در آن که در بازی‌های دیگر این کمپانی نیز دیده می‌شود مطمئن بود.

به نظر می‌رسد که پلی استیشن بزودی یک کلاسیک اختصاصی دیگر را بدست خواهد آورد.


۲. The Last Of Us: Part ۲

مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی سال ۲۰۲۰

اولین بازی The first Last of Us یک شاهکار به تمام معنا بود که یک بازی خارق‌العاده دیگر را به کلکسیون بازی‌های جذاب Naughty Dog اضافه کرد. فهرست صداپیشگان مشهور بازی در داستانی که توسط نیک دراکمن و بروس استارلی ساخته شده نیز بسیار جذاب است که علیرغم یک بازی ذاتی زامبی محور می‌تواند به ترسناک بودن و احساسات برانگیزی آن تاکید داشته باشد.

از چیز‌هایی که تاکنون در مورد این بازی دیده و فهمیده‌ایم، بازی دوم این سری به ماجراجو‌های شخصیت الی به یک شکل طبیعی، اما لذت بخش ادامه خواهد داد. تغییرات و بهسازی‌هایی که در گیم پلی این بازی شکل گرفته می‌توان انتظار یک شباهت جذاب به نسخه اول همراه با داستانی جدید و ظاهری زیبا را داشت.


۱. Cyberpunk ۲۰۷۷

مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی سال ۲۰۲۰

دنیای Cyberpunk مایک پونداسمیت یکی از جذاب‌ترین پرداخت‌های ژانر آدم‌های ماشینی سایبرنتیک است و شخصیت‌هایی مانند مورگان بلک هند، دار و دسته‌های خاص و خود نایت سیتی فضایی بسیار منحصربفرد و جذاب برای این بازی ویدیویی ایجاد خواهند کرد.

در این میان هیچ کمپانی تولید بازی به اندازه CD Projekt Red نتوانسته از این دنیا استفاده کرده و به آن اعتماد داشته باشد. این توسعه دهندگان علاقه و مهارت خود را در ساختن بازی حول این دنیا نشان داده و ارتباط نزدیک خود با طرفداران را به نمایش گذاشته است.

به همین انتظار می‌رود که در بازی جدید Cyberpunk ۲۰۷۷ نیز بار دیگر شاهد مهارت و استادی توسعه دهندگان این بازی باشیم. گیم پلی این بازی بسیار لذت بخش به نظر می‌رسد، داستان‌های شهری آن عمیق و غنی بوده و توانایی گیمر در شکل دادن به فضا و شخصیت خاص خود نیز بسیار هیجان انگیز به نظر می‌رسد. کیانو ریوز را نیز در این بازی نباید فراموش کرد که جذابیت خاصی به آن خواهد بخشید.

منبع: whatculture

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *