مقایسه آمار زوج‌های دفاعی کالدرون؛ خوشبختی در کنار سیدجلال

[ad_1]

پرسپولیس با زوج سیدجلال و شجاع، دوباره کلین شیت کرد و کالدرون از حالا، کار سخت‌تری برای انتخاب مدافعان تیمش دارد.

به گزارش وبسایت نود، ابتدای فصل که پرسپولیس با داشتن زوج حسینی و خلیل‌زاده، سراغ خرید یک مدافع جدید رفت و کنعانی‌زادگان به این تیم اضافه شد، می‌شد حدس زد رقابت سختی برای حضور در خط دفاعی تیم به وجود خواهد آمد. حسینی کاپیتان پرسپولیس است، شجاع در سال‌های اخیر یکی از بهترین‌های تیم بوده و کنعانی‌زادگان هم، نماینده پرسپولیس در ترکیب اصلی تیم ملی محسوب می‌شود. کالدرون تا امروز، به صورت چرخشی از آن‌ها در خط دفاعی تیمش استفاده کرده و همگی، فرصت بازی داشته‌اند. سهم کنعانی‌زادگان در این بین، بیشتر از بقیه است و شجاع، علاوه بر مدافع میانی تجربه بازی در سمت راست دفاع را هم دارد. حالا پس از گذشت 12 بازی، می‌توان بررسی کرد پرسپولیس با کدام زوج کمتر گل می‌خورد؟

پرسپولیس فصل را با زوج سیدجلال و شجاع آغاز کرد. سپس کنعانی‌زادگان جای سیدجلال را گرفت و مقطعی هم انصاری به جای خلیل‌زاده به میدان رفت. سپس کالدرون زوج کنعانی‌زادگان و سیدجلال را امتحان کرد و اخیرا، به زوج سیدجلال و شجاع برگشته است. نکته جالب اینجاست همچنان بین همه زوج‌های دفاعی پرسپولیس، این تیم با زوج سیدجلال و شجاع بهتر نتیجه می‌گیرد. آن‌ها در سه بازی که کنار هم به میدان رفتند، فقط یک گل از تراکتورسازی خوردند. دروازه پرسپولیس با زوج کنعانی‌زادگان و شجاع در سه مسابقه، فقط یک بار باز شد. با این تفاوت که آن‌ها از سپاهان دو گل دریافت کردند.

زوج کنعانی‌زادگان با سیدجلال و انصاری آماری مشابهی دارند. کنعانی‌زادگان و انصاری دروازه پرسپولیس را مقابل شاهین و ماشین‌سازی بسته نگه داشتند اما مقابل پدیده و پیکان گل خوردند تا آمار 2 گل خورده در 4 بازی را داشته باشند. کنعانی‌زادگان و سیدجلال هم در دو بازی با فولاد و نفت مسجدسلیمان، آمار یک گل خورده را به جا گذاشتند.

نکته مهم اینجاست بجز زوج کنعانی‌زادگان و شجاع که آمارشان بخاطر بازی با سپاهان خراب شد، پرسپولیس با همه زوج‌هایش توانسته آمار گل‌های خورده‌اش را به نیم گل یا کمتر در هر بازی برساند. موضوعی که نشان می‌دهد کیفیت بالای مدافعین تیم، باعث شده در سیستم چرخشی کالدرون هم بتوانند کیفیت بالایی از خود نشان بدهند. صدرنشینی اما طبق معمول، متعلق به زوج مطمئن سال‌های اخیر است.

آمار دفاعی پرسپولیس با زوج‌های مختلف در لیگ نوزدهم

22330

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *