مایک پنس انتخابات را با انتقاد از ترامپ شروع کرد


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «مایک پنس»، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا ستاد خود برای رقابت تعیین نامزد ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه را با انتقاد از دونالد ترامپ و متهم کردن او به کنار گذاشتن اصول حزب و تخطی از وظایف در زمان حمله حامیانش در ششم ژانویه 2021 (17 دی 1399) به کنگره افتتاح کرد.

مایک پنس ستاد انتخاباتی خود را در حومه شهر «دِ موین» واقع در ایالت «آیووا»، از ایالت‌های مهم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، افتتاح کرد. او حالا به اولین معاون رئیس جمهور در تاریخ مدرن آمریکا که رقیب رئیس سابق خودش در رقابت بر سر ریاست جمهوری می‌شود، تبدیل شده است.

مایک پنس در سخنرانی در این مراسم با انتقاد از ترامپ گفت: «او در واقعه ششم ژانویه جان خانواده من و همه کسانی که در ساختمان کنگره بودند را به خطر انداخت. اما این حق مردم آمریکاست که بدانند، ترامپ در آن روز از من خواست بین او و قانون اساسی کشور ما یکی را انتخاب کنم. حالا این رای دهندگان آمریکایی هستند که باید بین این دو یکی را انتخاب کنند.»

معاون رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: «من معتقدم هر کسی که خودش را بالاتر از قانون اساسی قرار می‌دهد و از شخصی دیگر می خواهد او را بر قانون اساسی برتری دهد، هرگز نباید دوباره رئیس جمهور آمریکا شود.»

مایک پنس در اغلب سخنرانی‌های خود در دو سال و نیم گذشته ترامپ را هدف انتقاد قرار داده تا مسیر آینده سیاسی خود را در حزب جمهوریخواهی که تحت نفوذ دونالد ترامپ است، تعیین کند.

او در ادامه این سخنرانی، دونالد ترامپ و رقبایش در رقابت مقدماتی حزب جمهوریخواه را متهم به کنار گذاشتن ارزشهای محافظه‌کاری کرد. مایک پنس تاکید کرد، عرصه فعلی سیاست آمریکا گرفتار «کینه‌ها و شکایت‌ها» است در حالی که به گفته پنس، آمریکا نیازمند رهبری است که فرق بین «سیاست عصیان و محکم ایستادن بر مواضع» را بشناسد.

پنس در این سخنرانی وعده داد: «ما نزاکت را در عرصه عمومی احیا خواهیم کرد.

خرید زعفران

مشاغل قشم

فروشگاه دریل مگنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *