فدراسیون فوتبال: ویلموتس باید بیشتر در ایران حضور داشته باشد!


فدراسیون فوتبال اعلام کرد که «مارک ویلموتس» سرمربی تیم ملی باید مدت بیشتری در ایران حضور داشته باشد و با جدیت بیشتری کارش را انجام بدهد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از مهر،  بعد از باخت تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق و به «اما و اگر» کشیدن صعود تیم ایران به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و انتخابی جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا بود که انتقادات از مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی به اوج خود رسید.

علاوه بر قهر ویلموتس تا چند روز پیش از این مسابقه برای دریافت مطالباتش، پروازی بودن این مربی و مرخصی های پرشمار وی از دیگر انتقاداتی است که به این مربی وارد می شود.

در همین ارتباط روز گذشته جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال برگزار شد. امیرمهدی علوی مدیر روابط عمومی و سخنگوی فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا خروجی این جلسه حمایت فدراسیون از مارک ویلموتس بوده است؟ گفت: خیر. فدراسیون فوتبال تاکید دارد بر اینکه مباحث با برنامه ریزی دقیق تا شروع دور جدید برنامه ها که قطعا قبل‌تر از فیفادی آینده خواهد بود، انجام و ظرفیت ها به طور کامل استفاده و مباحث بررسی شود.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال تغییر سرمربی تیم ملی تصریح کرد: ویلموتس با فدراسیون ایران قرارداد دارد. اگرچه وی قبل از دیدار با عراق دیر به ایران آمد اما به هر حال حضور داشت. فدراسیون هم با کسب تجارب دوره هشت ساله کی روش با بهره بری از نظرات کارشناسان حقوقی در سطح بین الملل قراردادی را با وی منعقد کرد که تمام مباحث را در آن دید.  ویلموتس هم در این مدت که اعتقاد داریم باید بیشتر حضورشان را داشته باشیم، چند دیدار لیگ را از نزدیک تماشا کرد.

علوی درباره پروازی بودن مارک ویلموتس و شباهت وی با کارلوس کی روش در این خصوص گفت: حتما فدراسیون هم خواهان این است! هاشمیان در اکثر مسابقات و تمرینات تیم ها حضور داشت. این برنامه و جدیت مورد انتظار مردم و فدراسیون از ویلموتس است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره عدم برگزاری اردوی تیم ملی در فیفادی (امروز ۲۸ آبان) و اینکه به نظر می رسد صمیمیتی بین بازیکنان و کادر فنی وجود ندارد، تصریح کرد:موضوع صمیمیت را نمی توان به این تندی گفت! بازیکنان حقیقتا زحمتشان را می کشند. خود ویلموتس هم بعد از بازی با عراق خیلی ناراحت بود و از نظر روحی شرایط بدی داشت. اگر می دانستیم قرار است بازی فیفادی در آخرین لحظه برگزار نشود حتما برای اردو برنامه ریزی می کردیم.

2051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *