سه فریم از پاس‌های طلایی پرسپولیس در اصفهان؛ روز مهندس!


سه پاس طلایی از سه هافبک خلاق پرسپولیس، برد شیرینی برای این تیم در اصفهان رقم زد.

به گزارش وبسایت نود، دو هفته پس از شکست تلخ مقابل نفت مسجد سلیمان، پرسپولیس با بردن ذوب آهن به کورس برگشت و دوباره، می‌تواند به رویای قهرمانی فکر کند. به خصوص که هم شهر خودرو این هفته بازی‌اش را باخت و هم سپاهان، مقابل نساجی متوقف شد. پرسپولیسی‌ها در اصفهان پس از هفته‌ها، نمایشی امیدوار کننده داشتند و این نمایش را بیش از هر چیز، مدیون سه مهندس‌شان در زمین مسابقه هستند. بازیکن‌هایی که همگی در پست تخصصی‌شان به میدان رفتند و شاید به همین دلیل، حسابی روی فرم بودند.

مهدی ترابی با زدن دو گل به ذوب آهن، بیشتر از همه بازیکنان در زمین مسابقه دیده شد. علی علیپور هم بعد از مدت‌ها گل زد و پنالتی گل اول تیم را هم گرفت. با این حال، سه موقعیت منجر به گل‌های این تیم، با پاس‌های خلاقانه رسن، امیری و نوراللهی بدست آمد. پاس‌های عمقی که برنامه پرسپولیس برای نفوذ به دفاع ذوب آهن را بهترین شکل، اجرا کردند.

در صحنه منجر به پنالتی گل اول، پرسپولیس با شیری از سمت راست نفوذ می‌کند. او توپ را به رسن می‌سپارد و رسن در شرایطی که به سمت چپ حرکت می‌کند، با یک پاس غافلگیر کننده بیرون پا، توپ را از بین دو مدافع ذوب آهن به علیپور می‌رساند.

گل دوم، باز هم شیری از سمت راست نفوذ می‌کند و این بار، امیری که جایش را عوض کرده توپ را از او می‌گیرد. امیری بدون معطلی، با یک پاس عمقی توپ را در فضای خالی پشت مدافعان به علیپور می‌دهد.

روی گل سوم هم همین سناریو، با بازیکن تازه‌ای تکرار می‌شود. پس از چند پاس در خط میانی، رسن به نوراللهی پاس می‌دهد. شماره هشت سرخپوشان هم با دقت و به صورت تکضرب، فضایی که ترابی در آن فرار کرده را می‌بیند و گل سوم را پایه‌گذاری می‌کند.

تاثیرگذاری 4 هافبک و تک مهاجم پرسپولیس روی گل‌های این تیم در اصفهان،‌ خبر خوبی برای کالدرون است. بازیکنانی که اوج گرفتن‌شان، گزینه‌ها برای ارسال پاس آخر را بالا می‌برد و حملات تیم را غیر قابل پیش بینی‌تر می‌کند. مثل بازی امشب، که هافبک‌های تیم با سه پاس طلایی، سه امتیاز حساس را به تیم‌شان هدیه دادند.

22330

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *