بسته جدید نظامی آمریکا به اوکراین + جزئیات


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا، روز دوشنبه یک بسته کمکی ۱۰۰ میلیون دلاری جدید به اوکراین اختصاص داد که شامل مهمات دفاع هوایی و سلاح‌های ضد تانک است.

اسپوتنیک گزارش داد، آستین پس از دیدار با مقامات اوکراینی گفت: “امروز یک بسته نظامی ۱۰۰ میلیون دلاری دیگر را برای اوکراین اعلام می‌کنم. این بسته شامل مهمات توپخانه‌ای ، موشک‌های پدافند هوایی و تعدادی سلاح ضد تانک در اختیار اوکراین قرار می‌دهد. بنابراین حمایت ما از کی یف ادامه دارد. “

به گزارش دوشنبه شب ایرنا, «لوید آستین» که امروز (دوشنبه) در سفری از پیش اعلام نشده به کی‌یف رفت، در دیدار با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین گفت: ایالات متحده به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد.

وزیر دفاع آمریکا همچنین در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: امروز اینجا هستم تا پیام مهمی را منتقل کنم، ایالات متحده به همراهی با اوکراین در مبارزه برای آزادی علیه حمله روسیه، چه اکنون و چه در آینده ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش، از آنجاییکه با طولانی شدن جنگ اوکراین و روسیه، درباره تداوم کمک‌های غرب سوالاتی مطرح شده است، وزیر دفاع آمریکا در اقدامی برای نشان دادن حمایت «تنزل‌ناپذیر» این کشور، به کی‌یف سفر کرده است.

بریجت برینک سفیر واشنگتن در کی‌یف گفت که این سفر نشان دهنده «حمایت پایدار آمریکا از اوکراین در مبارزه برای آزادی» است.

لوید آستین اعلام کرد: آمریکا و متحدان و شرکایش به اقدامات خود ادامه خواهند داد تا اوکراین به قابلیت‌های مورد نیاز برای [رسیدن به] موفقیت دست یابد.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

خرید زعفران

معرفی تسهیلات بانکی

املاک قشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *