ابعاد تازه نژادپرستی، این بار در رسانه مطرح ایتالیایی؛ جمعه سیاه!


تیتر یک پنجشنبه کوریره دلواسپورت بازتاب زیادی در فضای مجازی داشته است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از دیلی میل، جمعه شب و در نخستین مسابقه از هفته پانزدهم سری آ اینترمیلان صدرنشین در ورزشگاه سن‌سیرو میزبان رم خواهد بود. تیتر یک روز پنجشنبه روزنامه کوریره دلواسپورت برای این مسابقه اما موجب ایجاد جنجال های زیادی شده است.

کوریره دلواسپورت که در جلد صفحه نخست خود عکسی از روملو لوکاکو و کریس اسمالینگ، ستارگان امروز اینتر و رم و هم بازیان سابق در منچستریونایتد را کار کرده، تصمیم گرفته تا با توجه به حضور این دو بازیکن، از تیتر “جمعه سیاه” برای مطلب خود استفاده کند؛ اتفاقی که تنها چند ساعت بعد از انتشار آن (بامداد پنجشنبه) جنجال های زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است.

یک هوادار در این خصوص نوشته: “زمانی که فکر می‌کنی فوتبال ایتالیا قرار نیست (در مسائل نژادپرستی) از این پایین تر برود، کوریره دلواسپورت این کار را با انتخاب چنین تیتری انجام می‌دهد.” یکی دیگر از طرفداران نیز وقوع چنین اتفاقی در رسانه مطرح ایتالیا را عادی ندانسته است.

متئو بونتی، روزنامه نگار ایتالیایی نیز از این تصمیم وحشت زده شده و گفته: “این که بگویم شوکه شده ام، در چنین لحظه ای دروغ خواهد بود. شرمساری مطلق برای کوریره دلواسپورت بابت انتخاب چنین تیتری برای دیدار روز جمعه.”

فوتبال ایتالیا از آغاز فصل جاری درگیر مسائل نژادپرستانه در استادیوم های مختلف بوده است. در ساردین، تماشاگران کالیاری در حین نواخته شدن یک ضربه پنالتی توسط لوکاکو صدای میمون درآوردند و در ورونا، تماشاگران هلاس به قدری ماریو بالوتلی را اذیت کردند که او مجبور شود توپ را با دست برداشته و آن را به سمت تماشاگران شلیک کند.

کالیاری بابت اقدامات تماشاگرانش جریمه نشد و ورونا نیز با محرومیت بخشی از سکوهای ورزشگاه بنتگودی مواجه شد. این اقدامات موجب شده تا لیگ های اروپایی به این نتیجه برسند که در ایتالیا قرار نیست برخوردی جدی با نژادپرستی صورت گیرد. 

7712

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *