آمار عجیب اسپانیا در گلزنی؛ 41 ماه، همراه با گل!


از آخرین باری که اسپانیا نتوانست دروازه یک رقیب را باز کند، 3 سال و نیم می‌گذرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از ایسنا، تیم ملی اسپانیا مدت هاست که هیچ مشکلی برای گلزنی ندارد و می‌تواند به آسانی دروازه رقبای خود را باز کند.

لاروخا این موضوع را در دیدار برابر رومانی نیز به اثبات رساند؛ تنها 8 دقیقه زمان لازم بود تا فابین رویز هافبک ناپولی قفل دروازه رومانی را باز کند. در پایان نیمه اول اسپانیا با نتیجه 4-0 از تیم تحت هدایت کاسمین کونترا پیش افتاده بود و گل لحظات پایانی میکل اویارزابال موجب شد تا اسپانیا با برتری 5-0 دور مقدماتی را به پایان برساند؛ آن هم تنها 3 روز بعد از آن که اسپانیا با 7 گلزن متفاوت توانسته بود با نتیجه 7-0 مالت را شکست دهد.

برای یافتن آخرین دیداری که اسپانیا نتوانست دروازه یک رقیب را باز کند، باید به سه سال و نیم قبل بازگشت؛ زمانی که تیم تحت هدایت ویسنته دل‌بوسکه با شکست 2-0 برابر ایتالیا در مرحله یک هشتم نهایی یورو 2016 (27 ژوئن 2016) از گردونه رقابت ها کنار رفت.

پس از آن مسابقه اسپانیا در 40 مسابقه (رسمی و دوستانه) به میدان رفته و در تک تک این مسابقات موفق به گلزنی شده است. این بهترین روند گلزنی در تاریخ تیم ملی اسپانیا است و به نقل از میسترچیپ، سومین روند طولانی گلزنی در بین تمامی تیم های ملی محسوب می‌شود.

بهترین رکورد در این زمینه متعلق به تیم رویایی مجارستان است که در سال های 1949 تا 1957 در 66 بازی متوالی موفق به گلزنی شد. آمار بعدی متعلق به انگلیس است که در سال های 1884 تا 1901 در 52 بازی پی‌در‌پی موفق به گلزنی شد. تیم بعدی اسپانیا است و البته در این آمار، یک شریک هم دارد؛ کنگو که در سال های 1976 تا 1985 در 40 بازی متوالی گلزنی کرد و اسپانیا در صورت گلزنی در مسابقه بعدی خود، از این رکورد سبقت خواهد گرفت.

اسپانیا در این 40 مسابقه تحت هدایت جولن لوپتگی، فرناندو هیرو، لوئیس انریکه و روبرت مورنو به میدان رفته و 27 برد، 11 تساوی و 2 شکست در کارنامه خود ثبت کرده است. اسپانیا در این 40 بازی 116 بار موفق به گلزنی شده تا میانگین عالی 2.9 گل در هر مسابقه را ثبت کرده باشد. 

پیروزی 8-0 برابر لیختن‌اشتاین، 6-0 برابر کرواسی، 6-1 برابر آرژانتین، 7-0 برابر مالت و 5-0 برابر کاستاریکا و رومانی بهترین پیروزی های اسپانیا در این بازه زمانی 41 ماهه بوده است.

7712

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *